فرم معافیت کفالت pdf

 

یکی از شرایط استفاده از معافیت کفالت این است که مشمول، تنها مراقب و نگهدارنده پدر با سن 70 سال تمام یا کمتر از 70 سالی که نیازبه مراقبت دارد، باشد.

طبق بند یک ماده 44 قانون خدمت وظیفه عمومی از تاریخ 01/04/1393 سن 70 سال تمام به عنوان کهولت سن برای پدر در نظر گرفته شده و پدری که به سن 70سال تمام (وارد سن 71 سالگی شده) رسیده باشد به عنوان نیازمند به مراقبت تلقی می شود و با در نظر گرفتن سایر ضوابط ،طرح پرونده به منظور استفاده از کفالت در هیئت رسیدگی بلامانع خواهد بود.البته اگرمشمول دارای پدری بیمار که زیر 70 سال سن دارد باشد و بنا به رای شورای پزشکی وظیفه عمومی نیازمند به مراقبت تشخیص داده شود می تواند از معافیت کفالت استفاده کند.

در قانون منظور از یگانه مراقب این معنا را می دهد که فرد مشمول تنها فرزند ذکور یا برادر یا نوه بیش از هجده سال تمام است که مراقبت هریک از بستگان مذکور در این ماده را به ‌علت نقص عضو، بیماری، کبر سن، صغر سن، یا اناث بودن بر عهده دارد که نیازمندی اشخاص مذکور به مراقبت با توجه به نقص عضو، بیماری و یا محجور بودن آنها به تشخیص شورای پزشکی است.متقاضی برای دریافت معافیت کفالت نباید غیبت داشته  باشد و مشمولان دقت کنند که در زمان دارا بودن معافیت تحصیلی هم می‌توان برای معافیت کفالت اقدام کرد.دوستان عزیز در این مقاله در خصوص معافیت کفالت به طور مفصل توضیح داده ایم و امیدواریم که مطالب مورد رضایت همه شما عزیزان قرار گیرد درصورت دریافت اطلاعات بیشتر نیز میتوانید با سامانه صدای مشاور تماس حاصل نمایید.

 

 

,,,,,,,,,

 "سامانه مشاوره تلفنی خدمت سربازی "

 مشاوره دهنده تخصصی نظام وظیفه 

برای تماس از کل کشور کافیست با تلفن ثابت و بدون گرفتن کد، با شماره 9099071611

شماره ویژه شهر تهران  9092301612

و از موبایل همراه اول با شماره 99225595  تماس حاصل فرمایید

تماس از 8صبح تا 12شب

حتی ایام تعطیل

,,,,,,,

 

 

 

مراحل دریافت معافیت کفالت پدر


متقاضی دریافت معافیت کفالت پدر ابتدا باید مدارک اولیه را تهیه و به سازمان وظیفه عمومی ارسال کند، پس از آن تاریخی از سمت سازمان وظیفه عمومی تعیین می‌شود که با در دست داشتن مدارک مرحله دوم (نهایی) باید در هیئت رسیدگی شرکت کند و در صورت تایید هیئت رسیدگی می‌تواند معافیت دائم خود را دریافت کند.در ادامه لیست مدارک اولیه و مدارک نهایی برای دریافت معافیت کفالت پدر را به طور کامل آورده‌ایم.

 

 

 

 

مدارک مورد نیاز برای معافیت کفالت (مرحله اول)


1. برگ تکمیل شده وضعیت مشمولان (برگه شماره دو در دفترچه نظام وظیفه)
2. عکس رنگی 2*3 زمینه سفید و تمام رخ مشمول
3. تصویر کارت ملی یا کارت موقت ملی
4. تصویر تمام صفحات شناسنامه عکس‌دار
5. تصویر گواهی آخرین مدرک تحصیلی که توسط مراجع صادر کننده یا ثبت اسناد برابر با اصل شده است.(مشمولان دارای تحصیلات غیر دانشگاهی برگه شماره 3 در دفترچه نظام وظیفه را پر کنند.)
6. برگ تکمیل شده واکسیناسیون(برگه شماره 4 در دفترچه نظام وظیفه)
7.گواهی اشتغال به خدمت از یگان خدمتی برای مشمولانی که در حین خدمت اقدام می‌کنند.
8. تصویر تمام صفحات شناسنامه پدر، مادر، خواهران و برادران
9. برگ تکمیل شده استعلام آخرین وضعیت مشمول (برگه شماره 1 در دفترچه نظام وظیفه)
10. برگ تکمیل شده معاینه اولیه مشمولان(برگ شماره 5 در دفترچه نظام وظیفه)

  

مدارک مورد نیاز برای معافیت کفالت (مرحله اول)


1. برگ تکمیل شده وضعیت مشمولان (برگه شماره دو در دفترچه نظام وظیفه)
2. عکس رنگی 2*3 زمینه سفید و تمام رخ مشمول
3. تصویر کارت ملی یا کارت موقت ملی
4. تصویر تمام صفحات شناسنامه عکس‌دار
5. تصویر گواهی آخرین مدرک تحصیلی که توسط مراجع صادر کننده یا ثبت اسناد برابر با اصل شده است.(مشمولان دارای تحصیلات غیر دانشگاهی برگه شماره 3 در دفترچه نظام وظیفه را پر کنند.)
6. برگ تکمیل شده واکسیناسیون(برگه شماره 4 در دفترچه نظام وظیفه)
7.گواهی اشتغال به خدمت از یگان خدمتی برای مشمولانی که در حین خدمت اقدام می‌کنند.
8. تصویر تمام صفحات شناسنامه پدر، مادر، خواهران و برادران
9. برگ تکمیل شده استعلام آخرین وضعیت مشمول (برگه شماره 1 در دفترچه نظام وظیفه)
10. برگ تکمیل شده معاینه اولیه مشمولان(برگ شماره 5 در دفترچه نظام وظیفه)

 

 

 

مدارک مورد نیاز برای معافیت کفالت مادر (مرحله دوم)

1. اصل و تصویر شناسنامه عکس‌دار مشمول(یک نسخه)
2. اصل و تصویر صفحات شناسنامه پدر و مادر مشمول(یک نسخه)
3. تصویر صفحه اول شناسنامه برادران و خواهران مشمول(یک نسخه)
4. اصل گواهی فوت پدر در صورتی که فوت کرده باشد و یا نامه‌ای از محاکم قضایی مبنی بر اینکه بیش از یک سال از حبس پدر باقی مانده است. و یا اصل و رونوشت طلاقنامه مادر در صورت طلاق.
5. دو قطعه عکس 3*4 مادر مشمول
6. یک نسخه تصویر شناسنامه و یا خلاصه فوت همسر یا همسران دیگر مادر مشمول در صورت وجود
7. یک قطعه عکس رنگی 2*3 زمینه سفید و تمام رخ مشمول
8. برگ تکمیل شده تحقیق وضعیت توسط نیروی انتظامی یا وظیفه عمومی(برگ شماره 7 در دفترچه نظام وظیفه)
9. اصل گواهی تحصیلی
10. برگ معاینه پزشکی برادر بیشتر از سال مشمول مبنی بر اینکه به علت بیماری یا نقص عضو قادر به مراقبت و نگهداری از مکفول نباشد.
11. گواهی اشتغال به خدمت از یگان خدمتی برای مشمولانی که در حین خدمت اقدام می‌کنند.
12. تهیه برگ اول قبض 23000 ریالی مخصوص خدمات پستی کارت معافیت و یک عدد پاکت ارسال کارت از دفاتر پستی.
13. برگ تکمیل شده تاییدیه وضعیت مشمول (برگ شماره 8 در درفترچه نظام وظیفه)
14. اصل فیش بانکی واریز مبالغ مورد نیاز که در دفترچه نظام وظیفه آورده شده است.
15. برگ تکمیل شده استعلام آخرین وضعیت مشمول (برگه شماره 1 در دفترچه نظام وظیفه)نکات مهم

۱. مشمولان در حین استفاده از معافیت تحصیلی می‌توانند تقاضای معافیت کفالت کنند.

۲. وجود برادر یا برادران بالای ۱۸ سال سالم، طبق قانون مانع رسیدگی به معافیت کفالت است و مواردی مانند ازدواج، مهاجرت، زندانی بودن برادر یا برادران، ایجاد شرایط معافیت نخواهد کرد.

۳. به ادعای کفالت مشمولینی رسیدگی می‌شود که غیبت نداشته باشند مگر اینکه در موقع احضار و در طول مدت غیبت و حین رسیدگی بنا به تشخیص سازمان وظیفه عمومی حائز شروط معافیت کفالت بوده باشند که در این صورت این قبیل مشمولان از معافیت کفالت استفاده خواهند کرد.

۴. مشمولانی که تقاضای معافیت کفالت کرده و حداکثر ظرف یک ماه برای رسیدگی مراجعه نکنند، به‌عنوان انصراف تلقی و برای آنان برگه آماده‌به‌خدمت صادر و باید به خدمت اعزام شوند.

۵. وجود برادری که از معافیت تحصیلی برخوردار است مانع از معافیت کفالت موقت مشمولی که سرپرستی خانواده را بر عهده دارد نیست. این معافیت فقط در طول مدت معافیت تحصیلی برادر مشمول که خارج از شهرستان محل ست مکفول به تحصیل اشتغال دارد معتبر است و مشمول پس‌ازآن با رعایت سایر مقررات به خدمت دوره ضرورت اعزام می‌شود.

۶. درصورتی‌که برادر یا برادران یا پدر مشمول به دلیل بیماری یا معلولیت زمین‌گیر بوده و بنا به تشخیص شورای پزشکی وظیفه عمومی فاقد صلاحیت و یا ناتوان برای سرپرستی باشند و مشمول نیز عملاً مراقبت یا سرپرستی را بر عهده داشته باشد، می‌تواند از معافیت کفالت برخوردار شود.

۷. به‌موجب ماده ۶ قانون جامع حمایت از حقوق معلولان مشمولانی که دارای این شرایط باشد با تائید سازمان بهزیستی می‌توانند درخواست معافیت مذکور را کنند.

۸. یکی از فرزندان پدر یا مادری که هر دو آن‌ها یا یکی از آن‌ها معلول باشد و یا حداقل دو نفر از فرزندان به شرطی که فرزندان معلول متأهل نباشند.

۹. معافیت کفالت مادر فاقد همسر یا مطلقه به‌صورت موقت ۳۰ ماه بوده و این ۳۰ ماه از تاریخ ثبت طلاق یا تاریخ فوت همسر محاسبه می‌شود و در پایان مدت فوق، در صورت دارا بودن شرایط (مشمول در این مدت، تنها فرزند ذکور بالای هیجده سال خانواده و مادر فاقد همسر باشد) معافیت موقت به دائم تبدیل خواهد شد.

 

منبع:

فرم معافیت کفالت pdf

 

 

 

آیا نظام قدیمی ها می توانند در کنکور 99 شرکت کنند-هزینه گرفتن پاسپورت-شرایط استخدام بانوان در نیروی انتظامی98 -میزان حقوق سربازان بر حسب مدرک تحصیلی98 -شرایط و نحوه استخدام یگان ویژه نیروی انتظامی 98-شرایط استخدامی نیرو انتظامی زن در سال 98-استخدام در نیرو انتظامی با مدرک لیسانس 98زمان و شرایط ثبت نام آزمون مشاوران حقوقی  98 - 99-نحوه اطلاع از محل خدمت سربازی-نحوه دریافت کارت ایثارگری-هزینه گرفتن پاسپورت 98-نحوه دریافت کد سخا به صورت اینترنتی-لیست بهترین پادگان های ایران-شرط معدل ورود به هنرستان-تاریخ واریز حقوق سربازان نظام وظیفه 98 -شرایط و نحوه استخدام نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران سال 98 -ترتیب درجه های نظامی بر حسب مدرک تحصیلی سال 98 -ثبت نام آزمون سردفتری اسناد در سال 98  99 -مدارک لازم جهت خرید بیمه خدمت سربازی در سال  98 - وام خودرو جانبازان سال -کد سخا - استخدام وزارت دفاع -اعزام به خدمت -سهمیه ایثارگران در کنکور 98 -پیام آوران بهداشت -استخدامی نیروی انتظامی 98 -قیمت خرید خدمت سربازی-معافیت پزشکی چشم -استعلام آنلاین کارت پایان خدمت -حقوق سربازان در سال 98 -حقوق ایثارگران چقدر است -نتایج میانجیگری -ثبت نام سرباز معلم 98 -حقوق سربازان -مدت خدمت سربازی در سال 98 -سایت ثبت نام سرباز معلم -کد رهگیری کارت ایثار ارتش-خرید خدمت سربازی -کد سخا-امریه سربازی-مدت خدمت سربازی -کارت پایان خدمت-پیگیری کارت ایثارگری-شرایط خرید سربازی -امریه-انواع معافیت سربازی- معافیت تحصیلی-حقوق سربازی -دانشگاه افسری بانوان-مهلت خرید خدمت سربازی -خرید بیمه سربازی -استعلام غیبت سربازی-کنکور 99 نظام قدیم _تاریخ اعزام به خدمت لیسانس ها_معاف از رزم گروه ب-خرید خدمت سربازی-

نحوه استخدام صدا و سیما 98 - 99


مشخصات

  • دانلود + ادامه مطلب (منبع اصلی)
  • کلمات کلیدی: معافیت ,کفالت ,وظیفه ,خدمت ,نظام ,شماره ,معافیت کفالت ,نظام وظیفه ,دفترچه نظام ,برگه شماره ,وظیفه عمومی ,تمام صفحات شناسنامه ,دریافت معافیت کفال
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارشدهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

عکس آقای خامنه ای

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

(سایت رسمی کینگ بند (اتحاد عیسی شاه دستوار دانلود اهنگ,اهنگ جدید رینگ لایت واژه کلید علیرضا هیتلر | Alireza azad برداشت انرژی الکتریکی از انرژی ماهیچه ای با طراحی ساختارهایی با قابلیت نصب درون کفش گروه سیمانکاران و نماکاران نوین اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان پسر شیراز اتاقک مخفی